Bilancování 2010

22.02.2011 09:36

07.12.2010 10:22

Končí rok 2010 a já se rozhodl shrnout tento rok do několika vět. Něco se mi povedlo, něco méně, ale myslím, že na mě mohou být páníci hrdí a ostudu jsem jim nikde neuřízl.

První akcí, kam mě mí dvounozí kámoši vzali, byl Staffí den. Frčeli jsme na Slovensko společně s kámošem Tyronkem a jeho pány. Žádné honění formy na poslední chvíli se nekonalo, sportuju celý rok, sezóna - nesezóna. Kdybych věděl, jaká mě tam čeká fuška, tak se na to asi vykašlu a zůstanu doma. Nejdřív tahání pneu do mírného kopce na 50 metrů, a jakoby toho nebylo málo, poprvé v životě jsem musel tahat těžký pulling, tahat mě totiž fakt moc nebaví. Byl  jsem v pullingu nejlehčí pejsek a skončil 4.a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby mi páníček víc věřil a neprokaučoval pokusy na nižších váhách. Mezitím jsem si tam fouknul exhibičku v high jumpu s kámošem Tyronem, to je moje, to mě baví. Našlo se i dost kámošů, kteří si high jump po naší two men show :-) vyzkoušeli a něktěří byli fakt dobří. Druhý den mě čekala má první a poslední výstava v životě. Kdepak na mě s promenádama, mazal jsem po kruhu jako drak, panička mě měla plné ruce, ale panu rozhodčímu jsem se moc líbil a dostal kromě krásného posudku i pohár s diplomem za 3.místo. Na Slovači se mi moc líbilo a zase za rok vyrazím.

V pořadí druhou show, kde jsem se mohl více prezentovat,  byla Staff bull show. Nejdřív za mě zas zapřáhli pneumatiku, to si mohli odpustit, ale když to musím být, tak jsem to odběhl. Ale nemohl jsem se dočkat odpolka. Tam byla přetahovačka. Propřetahoval jsem se k bronzu, ale moc jsem toho nenapřetahoval, tak jsem si to moc neužil. Celý den bylo krásně, vše šlo jako po drátkách a těším se na příští jubilejní ročník.

Na začátku září jsem si užíval dovolenou v jižních Čechách a na konci dovolené mne čekala perlička v podobě Pit bull show. Tam jsem neměl žádné větší ambice, ale poprvé jsem si vyzkoušel sprintík s tříkolkou, byla fuška to rozjet, ale pak jsem běžel, až mi uši vlály a doběhl si pro pohár a první místo, protože tam nikdo jiný v mé váhovce nebyl. Ale co, snad poprvé letos jsem viděl, že páníci byli z mého výkonu na weight pull sprintu vysloveně nadšení. Další část programu byla pro mě mnohem zajímavější. Přivedli mne ke stěně s peškem a já se pustil do wall climbingu. Cejtil jsem se vostře a nabitej, pokosil pár výšek a skončil s výkonem 205 cm. Paníci mě chválili, ale mě to bylo v tu chvíli úplně jedno, tahal jsem to zpátky ke stěně a chtěl toho zmetka z té stěny urvat. Druhý den jsme mrknul na monkey track a triatlon a hurá domů.

Ještě ale mému soutěžení nebyl konec. V říjnu jsem zajel do Rychet na turnaj tug of war. Páníci neustále mleli něco o jednom kole a domů, a že to jsou piti, že se jedem jen pobavit. Trošku mě vytočili, tak jsem v prvním kole šmiknul mladýho bojovníka Hearta, a aby toho nebylo málo poslal jsem domů i Baracudu, černou pití fešandu. Týýý jo, já byl nahecovanej, posledních 6 borců z 24 a já mezi nima. Ale průser, něco mi vadilo v tlamě, jakoby něco chybělo, či přebývalo. Pán mi tam furt koukal a říká, že mám zlomenej špičák, že je konec. Ani náhodou, vytrhněte mi to a jedem dál. Ale nikdo se mě neptal a jeli jsme za pomoci Anety a Lukáše (Chester - Sway) k panu doktorovi, který zub vytrhl a druhý den odstranil zbytek zubu a kořeny. Bohužel zub byl u krčku poškozen kazem, proto praskl. Ne, že bych tomu rozuměl, ale říkal to doktor. Na pánech bylo vidět, že jsou pyšní na to, co jsem dokázal a s jakým handicapem. Teď už je to dávno ok a já nejen skáču, tahám, koušu, ale i přetahuju.

Je po show a sportovních akcích, ale já sportuju a hraju si dál. Sportuju sám a hlavně s kámošem Tyronkem. Dál nesmím zapomenout na další čtyřnohé kamarády, sparingy a  sportovce Bazze, Aaronka a nově Harryho, s kterými jsem si užil spoustu zábavy.

Tak jsem to tak nějak shrnul a tím končím, páník bere peška, tak mě čeká zas nějaká akce. Mizím, sportu...!

 

Haf, Dimo!