Jak to všechno začalo

 

Už od začátku jsme byli rozhodnuti, že si jednou s přítelkyní pořídíme do společného bytu pejska. Bylo jen otázkou jakého? V průběhu let se názory měnily. Ale jelikož jsme oba sportovně založení, bylo jasné, že volba nakonec padne na psího sportovce.

 

Až jednou mi učaroval Americký pit bull teriér. Výkony, které tito psí válečníci podávají, ocelové svaly, to vše mi imponovalo. Ale nebyli jsme si jisti, zda volba pitbula, jako prvního psa, by byla správná. Hledali jsme tedy dále a narazili na malého psího kulturistu – stafordšírského bulteriéra. Po přečtení knihy, spousty článků a návštěvě 2 chovatelských stanic jsme si byli jisti, tohoto pejska chceme. Nejen pro jeho impozantní a sebevědomý vzhled, ale pro jeho úžasnou povahu, kterou jsme měli možnost poznat.

 

Kontaktovali jsme tedy chovatelskou stanici Macy Gray v Chlumci nad Cidlinou a po několika návštěvách jsme si na přelomu srpna a září 2007 odváželi malého Dimouška domů.

 

Není důležité vyhrát, ale bojovat

 

Od malička nám dělal velkou radost a dělá ji dodnes. Je to velký sportovec se srdcem bojovníka, který dokáže třeba v přetahování soupeřit s daleko silnějšími soky z rodiny ,,bullů“. Přesto, že je to stafík, tak skáče dobře, skáče rád. Náš rekord v high jumpu se pohybuje nad 170 cm. Pravda, výkon je to už dosti vousatý, ale i jeho tradiční skoky okolo 155 - 160 cm nejsou k zahození. Věnujeme se wall climbingu, kde jsme takovými průkopníky mezi stafbulíky a  vycupitáme  nad 215 cm. Běháme weight pull sprint, ale to už Dima tolik nebaví, ale když to páníci chtějí, tak co by pro ně neudělal.

 

Ale za jednu věc můžeme dát ruku do ohně... Dimo nikdy nic nevypustí, do všeho jde naplno a často i za hranici svých možností! Pocit, když ho vidíme bojovat s naloženým vozíkem, který přesahuje 1 tunu váhy, když zápolí do poslední špetky sil v přetahování s pitbuly,  je nade všechny medaile a poháry. Je to bojovník s velkým B!

 

Všechny výkony však zastiňuje život s tímto plemenem plným energie a lásky.

 

 

Tímto bychom rádi poděkovali paní Táně Sládečkové (ch. s. Slade Czech), že nám umožnila osobně poznat tyto úžasné pejsky a paní Ivaně Mrňákové (ch. s. Macy Gray) za to, co pro nás a Dimouška udělala a dělá.

 

Janča a Michal

Tak to jsem já