Sporty

V této sekci bychom vám rádi představili sporty, kterým se věnujeme, a kterých se můžete účastnit na soutěžích a show pro teriéry typu bull.

 

Monkey track - opičí dráha, která je poskládaná z několika překážek, tunelů, lávky, áčka, hodnotí se čas a čistota překonání překážek (případná penalizace), v této disciplíně téměř nesoutěžíme.

 

High jump - výskok a následný zákus do peška, na kterém se musí pes udržet minimálně 5 vteřin, v tomto sportu vynikají zejména APBT, nejlepší výkony se pravidelně pohybují nad hranicí 200 cm, Dimo, ač stafbulík, tuto disciplínu miluje. Několika exhibicemi jsme se snažili rozšířit HJ mezi SBT a snad se i zadařilo.

 

 

Wall climbing - výběh po stěně na peška, minimální doba zákusu 5 vteřin, rozběh max 7 metrů, velmi atraktivní disciplína, Dima climbing nesmírně baví, byl v podstatě průkopníkem mezi stafíky v této disciplíně.

 

 

Weight pull sprint - sprint na 50 metrů, pes táhne na trati dlouhé 50 metrů tříkolku se zátěží ( váha je různá dle rozdělení psů do váhových kategorií), SBT psi tahají pneu 6 - 9 kg a fenky SBT cca. pneu 3 kg, v této disciplíně se pravidelně účastníme, ale žádného velkého vděku se nám při tréninku od Dimouše nedostává, sprint ho moc nebaví, takže maká spíš proto, aby to měl za sebou.

 

Weight pulling - pes musí utáhnout na několik metrů dlouhé dráze příslušnou zátěž, APBT a AST jsou schopni utáhnout i více než 60tinásobek své váhy, výkony jsou dost odlišné podle dráhy, pro příklad Dimo na jedné dráze roztáhl 1035 kg a na jiné dráze ani nepohnul 670 kily, tuto disciplínu nijak netrénujeme a účastnit se jí budeme jen v rámci Staffího dne.

 

Tug of war - přetahování, psi se přetahují o lano, či pešky, které jsou připevněny na konci řetězu ( viděli jsme už i přetahování o požární hadici...???), každopádně asi nej variantou je pešek (toho psi milují), souboj končí vytržením peška , či puštěním peška na zem. Souboje APBT a AST mohou trvat i několik hodin, Dimo tuto disciplínu zbožňoval (kvůli několika zraněním ji už neprovozujeme). Nejvíce si u Dima ceníme srdce, které do přetahu dával a díky němu se v turnaji F1 Tug of war 2010 probojoval mezi 6 nejlepších v konkurenci 23 APBT, poté pro zranění musel odstoupit.

 

 

 Áčko - pes přebíhá překážku ve tvaru písmene A tam a zpět v časovém limitu 1 minuta, tato disciplína se oficiálně koná (pokud je mi známo) zatím pouze  za našimi hranicemi, Dima to velmi baví a můžu říct, je to fakt makačka :-)